Upozorenje Washingtonu
Iran osuđuje izraelski napad na predgrađa Bejruta, upozorava SAD da snose odgovornost

Iransko ministarstvo vanjskih poslova oštro je osudilo izraelski napad na južna predgrađa Bejruta, nazivajući ga "terorističkim činom" i upozoravajući da Washington snosi odgovornost za posljedice.
Oglas
Napad je nazvao "jasnim kršenjem nacionalnog suvereniteta i teritorijalnog integriteta Libana" i "grubim kršenjem sporazuma o prekidu vatre između Irana i Sjedinjenih Američkih Država".
Ministarstvo je saopštilo da Iran smatra SAD direktno odgovornim za izraelske akcije i ponovljena kršenja primirja.
"Islamska Republika Iran ... naglašava svoju odlučnost da preduzme sve potrebne mjere kako bi ostvarila inherentno pravo na samoodbranu", saopštilo je ministarstvo.
Dodaje se da će "odgovornost za opasne posljedice podmetanja požara od strane cionističkog režima po regionalni mir i sigurnost pasti na Sjedinjene Države i cionistički režim".
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas